Tedosa porslin sannolikt Tyskland 1700-tal
Klubbat för:
650 SEK
1 200 SEK
TEDOSA MED LOCK, porslin, sannolikt Tyskland 1700-tal, rektangulär form med räfflad dekor, musselmalet mönster, cylindriskt lock, höjd 11,5 cm
Lock med lagning, liten tillverkningsspricka vid mynningen
352427
2016-01-17