Tallrikar Kina 1700-tal
2016-01-02
352422
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), hexagon form, dekor i underglasyrblått och järnoxidrött samt rosa emalj, motiv av blommor i urnor, diameter ca 23 cm
Slitage, nagg, spricka