Urna i glaserat stendgods
2016-01-01
352364
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
URNA, troligen Vietnam, glaserat stengods, 1900-tal, reliefdekor av figurer i flodlandskap, höjd ca 34 cm
Skador i form av nagg och sprickor runt mynningen