Sixten Lundbohm
2015-12-30
352148
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
SIXTEN LUNDBOHM (1895-1982): "Rousillon", signerad Lundbohm samt daterad a tergo 1948, olja på pannå, ca 38x52 cm
Pannån felvänd visar förtryckt fabrikat i nederkant