Ljuskrona
2015-12-25
351351
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, oscariansk, för 6 ljus, 1800-talets slut, stomme i förgylld mässing, behängd med olika slipade prismor höjd ca 72 cm
Slitage, nagg, enstaka prismor kan saknas