Takfotogenlampa
2015-12-23
350860
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKFOTOGENLAMPA, 1900-talets början, stomme i mässing, diameter ca 46, höjd ca 130 cm
Enligt uppgift: Har lampan tidigare tillhört en av Islands absolut största poet Einar Ben
Slitage, skador