Hänge kedja 18 k guld
2015-12-19
350570
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
HÄNGE, trappslipad bergkristall, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1946, krönt av bandrosett, KEDJA, 18 k guld, längd 42 cm, total vikt ca 9,3 g
Hänget med ristade nummer på kanterna, sten med kantnagg, lagning vid ögla