Bordssurtout silver 1700-tal
2015-12-20
350048
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BORDSSURTOUT, Diedrich Schvart, Karlskrona 1796, 4 flaskor, ställ i mahogny, lock i silver med pärlstavsdekor, krönta av blommor med förgylld insida, höjd ca 25 cm