Servisdelar "Ostindia"
Klubbat för:
6 800 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
SERVIS, 68 dlr ., Rörstrand, "Ostindia", ursprungligen formgiven 1932 av Emmy Almström för Rörstrand, bestående av: 8 serveringsfat varierande storlek, 8 bordstallrikar, 3 uppläggningsskålar varierande storlek, 12 mattallrikar, 12 större assietter, 9 mindre assietter, 12 djupa tallrikar, soppterrin, 2 karotter med lock, såssnipa, kanna, 6 buljongkoppar varav en saknar fat, kaffekanna
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Kuntoraportti
Nagg, skador, slitage
349962
Päivämäärä:
2015-12-28