Värja
2016-01-21
349695
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
VÄRJA, 1700-tal, klinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste, längd 93 cm
omlindad kavel, korrosion mot spetsen