Precolumbianska skulpturer
2015-12-10
348984
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
FRAGMENT, 2 st, keramik, Ecuador, La Tolita/Tumaco (500fKr-500eKr), höjd 6 cm, sockel medföljer, Proveniens: Svensk privatsamlare 1960-tal