Ampel
2015-12-09
348235
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
AMPEL, 1900-talets början, sannolikt Frankrike, 6 ljusarmar, förgylld och patinerad brons, diameter ca 51,5, höjd ca 67 cm
Tidigare med elektrifiering