Stekfat
2015-12-09
348019
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, 1 par +1, porslin, Kina, paret Qianlong (1736-95), konturerade brätten, dekor i underglasyrblått med motiv av strödda blommor resp pagodlandskap, ca 27 x 34 resp 25 x 31 cm
Slitage, nagg, ett med omfattande skada/lagning