Tallrikar Qianlong (1736-95)
2015-12-09
348011
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), konturerade brätten, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, brättet med lotusblommor och reserver innehållande landskap, diameter 24 cm
Nagg, sprickor, en med lagning