Bärtallrikar Kina
2015-12-08
347989
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BÄRTALLRIKAR, 5 st, porslin, Kina, 1700/18100-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård samt figurscener och blommor, diameter ca 16,5 cm
Bränningsdefekter, nagg, en med spricka