Tallrikar Kina
2015-12-08
347824
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DJUPA TALLRIKAR, 4 st, porslin, Kina, 1700-tal, konturerad oktagon form, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diameter ca 19,5 cm
Tillverkningsdefekter, nagg, en med spricka