Fat och behållare Kina
2015-12-08
347542
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BEHÅLLARE med lock, SKÅLFAT, FAT, 2 st, BURKAR, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger med motiv av insekter, fåglar och figurer samt blommor, behållarens höjd ca 13 cm
Slitage, tillverkningsdefekterenstaka smärre nagg