Bordslampa
2015-12-10
347171
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BORDSLAMPA på sockel, empirestil, förgylld och patinerad brons, total höjd med skärm 73 cm
Kvinnans hand, hållande ymninghetshorn med lampskärmen, med lagning