Slaglåspistol
2016-01-21
347122
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, 1700-tal, ändrad från flintlås, pipa med oktagonalt kammarstycke, helstock med skuren dekor och dekorerade mässingsbeslag, hornnäsa, längd 25,5 cm
hane och laddstock saknas, slitage