Einar Forseth 1949
2015-12-06
346922
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
EINAR FORSETH (1892-1982): "Hyllning till Jugend" , signerad Einar Forseth, 1949, blandteknik, 39x25,5 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj