Åke Lange
2015-12-06
346823
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ÅKE LANGE (1909-1975): Molnet och segelbåten, gelatinsilverfotografi, vintage, 18x16,5 cm
PROVENIENS: Fotografens familj. Detta är enligt uppgift ett unikat ur Åke Langes kvarlåtenskap. Stämpelsignerad på passepartout