Tripod
Klubbat för:
2 400 SEK
3 000 SEK
A BRONZE TRIPOD CENSER, loop handles, Xuande mark, probably 19th century, diameter c. 11 cm (13 cm with handles)
RÖKELSEKAR, brons, Kina, troligen 1800-tal, tripod, märkt med Xuandes märke, diameter 11 cm (13 cm ink handtag)
Wear, scrathces, Slitage, repor
346717
2015-12-04