Skål med glasinsats silver
2015-11-27
345477
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
SKÅL med glasinsats, silver, genombruten dekor i form av meanderbård, invändigt spår av förgyllning, svenska importstämplar, graverad "FRU SOPHIE UGGLAS HEDERSPRIS FÖR SKJUTNING MED KARBIN", höjd 8, diameter 16,5 cm, vikt ca 280 g
Insats med nagg