Urna i glaserat stengods
2015-11-26
345316
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
URNA, troligen Vietnam, glaserat stengods, 1900-tal, reliefdekor av figurer i flodlandskap, höjd ca 34 cm
Skador i form av nagg och sprickor runt mynningen