Bägare silver 1700-tal
2015-11-27
345147
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BÄGARE, silver, märkt S*S 1718 åldersranka, rund fot och mynning, vågband i relief, svisselerad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 11, vikt ca 136 g