Bägare silver Yttraeus
2015-11-26
345130
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BÄGARE, silver, Olof Yttraeus Uppsala 1797, runt fot och mynning, vågband i relief, fot med knäckar, svisselerad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 21, vikt ca 489 g
Med monogram, obetydliga bucklor