Bägare silver Presser
2015-11-26
345126
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄGARE, silver, Samuel Presser, Linköping 1780, rund fot och mynning, vågband i relief, svisselerad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 10,5 cm, vikt ca 101 g
Bucklor, fotring med bristning