Urna Kina
2015-11-25
344796
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått mot bakgrund i celadon, höjd 43 cm
Mynningen med glasyrbortfall och mindre nagg, botten med sprickor