Marionettdockor
2015-11-27
344453
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MARIONETTDOCKOR, 1 par, Indonesien, 1900-talets första hälft, föreställande man och kvinna i broderade kläder, längd ca 65 cm
HISTORIK: Inköpta i Kina under 1900-talets första hälft
Slitage, skador