Halsband armband brosch
2015-11-27
344362
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
HALSBAND, ARMBAND, BROSCH, förgyllt silver, Österrike/Ungern, omkring 1900, fasettslipade ametister, orientpärlor, spår av emalj, halsbandets längd 41,5 cm
Stenar med slitage och hack, pärlor med slitage, brosch med tennlödningar