Fajansfat Holland
2015-11-19
343380
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, fajans, 1700/1800-tal, troligen Delft Holland, dekor i underglasyr blått, diameter 23 cm
Kantnagg, glsayrbortfall