Miniatyr omkring 1800
2015-11-18
343341
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MINIATYRMÅLNING, omkring 1800, porträtt av en gosse i park, gouache på elfenben, monterad i förgyllt silver, stämplat Nils Leonard Dahlströms änka, Örebro 1898, 6,5 x 5 cm
Smärre fuktfläck, senare hänge