Kurt Carendi akvraeller
2015-11-19
343183
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KURT CARENDI (1905-1971): Stilleben, signerad Carendi, pastell, 46x58 cm
Proveniens: påskrift à tergo "Carendi inköpt som nr 474 1966 vårauktion kvalitén Sthlms stads auktionsverk ur Teodor Ahrenbergs samling 400 :- utbud 800 :-"