Smörterrin
2015-11-19
343143
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SMÖRTERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, fatets längd ca 19 cm
Slitage, smärre nagg, fatet med kantlagningar