Karl Dahlqvist oljemålning
2015-11-15
342356
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KARL DAHLQVIST (1900-1971): "Ådalen Huskvarna 1942", signerad och daterad Karl Dahlqvist 1942, olja på pannå, 60 x 92 cm