Vas sekelskifte 1900
2015-11-17
342282
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, sekelskifte 1900, jugend, överfång, syrapolerad yta, dekor av blomster, i botten signerad Muller Croismoliz, höjd ca 15 cm
Invändig beläggning, botten med slitage, glasmassa med tillverkningsdefekter