Skålfat i porslin Kina
2015-11-14
342151
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Kina, Qinanlong (1736-95), dekor i underglasyrblått av pagodlandskap, diameter ca 29 cm
En med lagningar, båda med kantnagg