Dishes (OrientalSelected)
2015-12-01
342089
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
A SET OF TWO UNDERGLAZED DISHES, decorated with flowers and symbols for good luck, early Kangxi (1662-1722), diameter c. 21-22 cm
FAT, 2 st, porslin, Kina, 1600-tal, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och lyckobringande symboler, diameter ca 21-22 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
Nicks, crack Nagg, spricka