Tallrikar och koppar 1600-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
TALLRIKAR, 2 st, TEKOPPAR, 3 st, porslin, 1600-tal, Kraak och Kangxi, Kina, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, hjortar och fåglar, diameter ca 8-23 cm
Kuntoraportti
Nagg, lagningar
342087
Päivämäärä:
2015-11-21