Tallrikar 3 st porslin famille rose Kina
2015-11-22
341908
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina 1700-tal, famille rose, två med konturerat brätte och skuren kant, dekor av strödda blomster, en med blommor och nejlikor samt delvis förgyllning, diameter ca 23 cm
två med kantlagningar
smärre slitage