Famille rose plates (OrientalSelected)
2015-12-01
341800
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
A PAIR OF FAMILLE ROSE PLATES, decorated with crane in garden, rim with ducks, Qianlong (1736-95), diameter c. 23 cm
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), dekor i famille rose med motiv av trana i trädgård samt ankor längs brättet, diameter ca 23 cm
Displayed at Nybrogatan 32 Stockholm 24th-30th of November.
Visas på Nybrogatan 32 Stockholm 24-30 November.
One with crack, wear En med spricka, slitage