Broschnål guld smaragd briljanter
2015-11-29
341548
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BROSCHNÅL, 18 k guld och fattning i silver, stämplad 1943, 1 rektangulär fasettslipad smaragd och 7 antikslipade briljanter, längd 4,5 cm, vikt 5 g, smaragden med litet nagg