Ljuskrona oscariansk
2015-11-12
341505
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, oscariansk, elektrifierad med 6 ljuspunkter, 8 ljusarmar, stomme förgylld brons, dekor av lövverk och blommor, behängd med olikslipade prismor, avslutad i korg, höjd ca 100 cm
Slitage, lösa prismor medföljer