Orientmatta
2015-11-21
340981
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ORIENTMATTA, semiantik, Anatolien, sannolikt Kayseri, paradis-mönster, silke på silkesvarp, botten med täckande broderi i metallindad tråd, ca 206x139 cm
Kraftigt slitage, fläck, trampveck, lagningar