Skål med hänkel
2015-11-10
340980
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, silver, 1800-talets först hälft, båtformad på fot, blå glasinsats, delvis genombruten dekor, kanter med pärlbård, ostämplad, höjd inkl. hänkel ca 21, längd ca 17 cm, vikt ca 215 g
Bristnigar på foten, äldre gravyrer, insats med skador / lagning