Gunnar Nylund keramik
2015-11-10
340905
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
GUNNAR NYLUND, kanna, vaser, 2 st., Rörstrand, vitglaserat stengods, vasernas höjd 13 -28 cm
En vas med smärre ytslitage, kannan med mynningsnagg