Papegoja
2015-11-10
340864
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FIGURIN, porslin, Tyskland, 1900-tal, polykromt bemålad, föreställande papegoja, bär märkning, höjd ca 22 cm
En vinge med lagning, nagg