Bordslampor Kina
2015-11-08
340736
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina,1800-tal, omarbetade trumpetvaser, dekor i imari med motiv av blommor, montering i rokokostil av brons med dekor i form av rocailler, totalhöjd ca 55 cm
Borrade, slitage, senare montering