Karott med lock silver
2015-11-08
340586
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KAROTT med lock, silver, handtag och lockknopp i skuret elfenben, GAB, Stockholm 1918, längd 31, diameter 16 cm, spår av invändig förgyllning, silvervikt 510 g
Ben med åldersskador och gulnader