Karott med lock silver
2015-11-08
340580
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KAROTT med lock, silver, handtag och lockknopp i skuret elfenben, GAB, Stockholm 1918, längd 33,5, diameter 18 cm, spår av invändig förgyllning, silvervikt ca 700 g
Ben med åldersskador och gulnader